Заклад дошкільної освіти № 53 " Гвоздичка" Павлоградської міської ради

   





Фінансовий звіт

ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ

 

Фінансова звітність IV квартал 2023 року

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/zdo_53_1.pdf

 

Фінансова звітність ІІІ квартал 2023 року

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/iii_kvartal_1.pdf

 

Фінансова звітність ІІ квартал 2023  /uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/ii_kvartal.pdf

 

Фінансова звітність І квартал 2023 року

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/zdo_53.pdf

 

Фінансова звітність ІV квартал 2022 року

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/zdo_53_2_.pdf

 

Фінансова звітність ІІІ квартал 2022 року

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/zdo_53_1_.pdf

 

Фінансова звітність за ІІ квартал 2022 року

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/ddu_53.pdf

 

Фінансова звітність за І квартал 2022 року

 

 

 

 

 

 

ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ЗА ІІІ КВАРТАЛ 2021 року

 

/uploads/editor/2790/98288/sitepage_63/files/ddu_53.pdf

 

 

ЗВІТ 

керівника Закладу дошкільної освіти № 53 «Гвоздичка»  

за 2017/2018 навчальний рік

 

       Дошкільний навчальний заклад №53 «Гвоздичка» здійснює свою діяльність, керуючись основними положеннями Конституції України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  Положенням про дошкільний навчальний заклад, іншими нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність дошкільних навчальних закладів. 

       Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

        Керівництво дошкільним закладом здійснюється  згідно зі  Статутом дошкільного навчального закладу.

       Дошкільний навчальний заклад розрахований на 145 місць, протягом 2017 – 2018 навчального року функціонувало 7 груп:  1 група раннього віку та 6 груп дошкільного віку; дитячий контингент налічував 194 дитини. 

       Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення «Про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04.11 р., «Положення про методичний кабінет».

        Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психофізичного, розумового, естетичного розвитку дітей. Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня.

         В дошкільному навчальному закладі створені  всі умови для повноцінного розвитку дітей   та  вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

         Організація діяльності дошкільного навчального закладу в 2017-2018 навчальному році здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017р. №1/9-322«Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році», та  листа  МОН від 17.08.2017 № 1/11-8268 “Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році”. Впроваджуючи ідею розвитку, інтеграції, цілісного і комплексного підходу до дошкільного дитинства як до самоцінного періоду в житті дитини, робота колективу була спрямована на орієнтацію особистісної взаємодії дорослого з дитиною, психологічний комфорт малюків, на формування життєздатної, активної, творчої особистості . Протягом року педагогічний колектив працював над вирішенням різних творчих та буденних проблем, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік, удосконалював навчально – виховний процес, запроваджуючи оптимальні моделі організації життєдіяльності дітей, успішно освоював сучасні підходи до планування освітнього процесу, проведення інтегрованих занять.

 

    Основними завданнями над якими працював колектив ДНЗ були:

1. Створити умови для соціально-морального розвитку  особистості,  формування  моральної свідомості та розвиток навичок моральної поведінки  дошкільників через побудову цілісного педагогічного процесу, шляхом впровадження та реалізації новітніх педагогічних технологій.

 

2. Вдосконалювати форми і методи роботи щодо створення комфортного  розвивального середовища, яке б сприяло повному розкриттю потенційних мовних можливостей дітей,  формуванню соціальної компетентності дітей дошкільного віку.

 

3. Поглибити роботу з формування у дітей основ економічної культури, мотивації до дій та моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя

Стан розвивального середовища

     Одним із головних завдань  нашого дошкільного навчального  закладу є створення для дітей різнобічного розвивального середовища, яке дало б кожній дитині можливість проявити себе. Правильно організоване розвивальне середовище дає дитині змогу відчути психологічну захищеність, сприяє розвитку її особистісних якостей, здібностей, допомагає оволодіти різними способами діяльності, забезпечує гармонійний розвиток дитини, створює емоційно позитивну атмосферу в групі. Таке середовище спрямоване на формування у дітей активного пізнавального ставлення до навколишнього світу предметів, людей, природи.

Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в дошкільному закладі функціонують:

  • музична зала;
  • спортивна зала;
  • кабінет практичного психолога.

 

     Розвивальний простір закладу побудований згідно з програмно-методичними вимогами та з обов’язковим урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дошкільників.

Кожна вікова група поділена на центри дитячої активності, організація роботи у яких здійснюється на основі особистого вибору дитини.

Створюючи умови для оптимального розвитку дітей в дошкільному закладі, упродовж навчального року колектив дошкільного закладу спільно з батьками цілеспрямовано плідно працював над збагаченням та оновленням розвивального середовища в кожній групі.

Територія дошкільного закладу також є складовою розвивального простору. Щоб належним чином проводити  щоденні прогулянки, організовувати  ігрову та рухливу діяльність дітей за будь-яких погодних умов, зміцнювати та загартовувати дитячий організм  дошкільнят колектив батьків та працівників ДНЗ взяли участь у конкурсі міні-грантів «Громада своїми руками», який проводиться в рамках реалізації Програми соціального партнерства компанії ДТЕК і міста. Спільними зусиллями на території дошкільного закладу побудовані 3 сучасних  розвивальних  павільйони.

Аналіз управлінської, методичноїта організаційно-педагогічної роботи

     В умовах соціальних реформ одним із найважливіших завдань у системі роботи протягом року в дошкільному закладі було підвищення ефективності та якості методичної роботи.

    Система методичної роботи навчального закладу з педагогічними кадрами у 2017/2018 навчальному році, в першу чергу, була спрямована на розв’язання завдань річного плану, а також на:

  • удосконалення педагогічної майстерності вихователів;
  • підвищення рівня професійної компетентності педагогіву питаннях виховання та навчання дітей дошкільного віку;
  • впровадженню передового педагогічного досвіду;
  • розкриття творчого потенціалу педагогів та дітей;
  • підвищення якості роботи з сім’ями вихованців. 

     В основу роботи було покладено індивідуальний підхід, гнучке використання різних форм і методів роботи з педагогами, як традиційних, так і інноваційних.

 

     Методична робота проводилась відповідно до нормативно-правових документів з питань дошкільної освіти: Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про пріоритетні напрямки інноваційної діяльності в Україні», Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція)   як державного стандарту, програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське довкілля»  та освітньої програми «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку.

    Якісний аналіз рівня організації методичної служби в ДНЗ показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх професійної компетентності.

     Педагогічні ради залишались основною та найбільш продуктивною формою методичної роботи з педагогічним колективом, вони відзначались актуальністю, науковістю, доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення. А також забезпечували два напрями роботи:

•          організаційно-педагогічний: затвердження планів роботи ДНЗ на навчальний рік та на літній оздоровчий період, затвердження системи фізкультурно-оздоровчої роботи ДНЗ, затвердження планів проходження курсової перепідготовки та атестації, підведення підсумків роботи за навчальний рік, аналіз освітнього процесу у ДНЗ;

•          науково-педагогічний: обговорення науково-методичної проблеми ДНЗ та області і шляхів їх реалізації, упровадження у практику роботи сучасних досягнень науки та перспективного педагогічного досвіду, підвищення кваліфікації педагогів тощо.

    На педрадах розглядались питання, які були актуальними щодо розв’язання основних завдань дошкільного закладу на поточний начальний рік. Форми проведення педрад вибирались таким чином, щоб забезпечити максимальну активність педагогів. Виконання рішень педрад сприяло поліпшенню методичного та матеріального забезпечення педагогічного процесу, підвищенню ефективності праці педагогів. Протягом навчального року були проведені 4 педради за такими темами:

1. «Новий навчальний рік – нові пріоритети»;

2.«Розвиток ігрової діяльності в умовах сучасної освіти»;

3.«Соціально-моральне  виховання – важливий фактор соціалізації дітей дошкільного

віку»;

4.«Реалії та перспективи діяльності дошкільного закладу».

    Науково-методичне зростання педагогічної майстерності фахівців забезпечили такі форми роботи як: семінари-практикуми, колективні перегляди, консультації, засідання круглого столу, робота творчої групи.

У закладі протягом 2017 – 2018 н.р. було проведено слідуючи семінари-практикуми:

  • Теоретично-практичний семінар «Формування життєвої компетенції дошкіль- ника через провідну діяльність – гру»;   
  • Теоретично-практичний семінар  «Соціально-моральний розвиток дошкільнят в освітній діяльності дошкільного закладу»

    Семінари-практикуми та інші форми роботи сприяли розширенню знань педагогів про нормативно-правові документи, які регламентують зміст дошкільної освіти, дали змогу різнобічно та поглиблено розглянути пріоритетні напрями, змістовне наповнення педагогічного процесу та сприяли підвищенню рівня педагогічного керівництва освітнім процесом.

Ефективною формою методичної роботи, яка сприяла обміну досвідом роботи колег, стало проведення колективних переглядів занять. Протягом 2017/2018 навчального року на високому методичному рівні були проведені такі заняття:

  • Формування екологічної та соціальної компетентності дошкільників в умовах

             ДНЗ (сталий розвиток)

  • Збагачення соціального  досвіду та розвиток пізнавальної активності засобами ігрової діяльності
  •  Формування комунікативної компетентності дітей дошкільного віку в мовленнєво-ігровій діяльності   як складової  їх  соціалізації

    У цьому навчальному році на базі ДНЗ на високому рівні був проведений міський захід  для  вихователів груп раннього віку на тему «Збагачення соціального досвіду та розвиток пізнавальної активності дітей засобами ігрової діяльності» у формі методичного турніру , метою якого стало удосконалення педагогічної майстерності вихователів, підвищення методичного рівня по організації різних видів гри.

      В квітні 2018 року на засіданні ШППД педагоги  нашого закладу (Чуніховська І.В., Бекешко Ю.М.) поділилися досвідом роботи за новою редакцією освітньої програми «Впевнений старт».

         Протягом року, відповідно до річного плану, проводились групові,                                    фронтальні та  індивідуальні консультації,  за запитом педагогів та наслідками контролю.

          Осередком методичної роботи дошкільного закладу залишається методичний кабінет, в якому зібрані необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компонента. В наявності освітні та парціальні програми відповідно до листа МОН України  від 17.08.2017 № 1/11-8268 “Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році”, методичні посібники, законодавчі та нормативні документи, художня та навчальна література, матеріали періодичних видань. Всі матеріали методичного кабінету зібрані у картотеку та упорядковані відповідно до освітніх ліній.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні   та дидактичні ігри. Також оформлена передплата на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Вихователь-методист дошкільного закладу».

У методичному кабінеті представлені матеріали з досвіду роботи вихователів. У творчих доробках містяться зразки перспективних планів роботи, конспекти занять, доповіді до педрад, теоретичні матеріали, сценарії ранків тощо.

Протягом року в методичному кабінеті організовувались виставки,  як епізодичні так і постійно діючі: «На допомогу вихователям», « Ігрові технології в ДНЗ», «Охорона життя та безпеки дитини»,  «Самоосвіта вихователів».«Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради».

З метою підвищення кваліфікаційного рівня педагогів адміністрацією дошкільного навчального закладу були складені та затверджені плани з проходження курсової перепідготовки та проходження атестації. Також сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень професійності фахівців.

Так, протягом навчального року підвищили свій професійний рівень, на курсах підвищення кваліфікації при ДОІППО вихователь-методист Вечтомова І.М., вихователі Пономарьова О.О., Козуб Н.В., при КВНЗ «Дніпропетровська академія неперервної освіти» вихователь Федорчук С.М.

          Відповідно до Типового положення «Про атестацію педагогічних працівників» затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України                                        від 20.12.2011р. №1473 (зі змінами) була проведена чергова атестація працівників закладу.

У 2017/2018 навчальному році були проатестовані 4 педагога: :вихователь-методист  Вечтомова І.М., музичний керівник Виннік Н.В., вихователі Пономарьова О.О., Козуб Н.В.

 

Методична робота дошкільного закладу була спрямована на оволодіння сучасною методологією, збагачення досвіду педагогів новими прогресивними методами і способами навчання і виховання, впровадження новітніх педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду.

           Базовий компонент дошкільної освіти передбачає, що педагог дошкільної освіти має бути високопрофесійною, духовно розвинутою, творчою, ініціативною особистістю, яка постійно удосконалюється, підвищує свою професійну майстерність, зростає духовно. Самоосвіта –  є  однією із важливіших форм самовдосконалення педагогічного працівника.

Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами  були передбачені,  крім колективних, індивідуальні форми роботи:  робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною  темою, самоосвіта,  консультування, творчі звіти,  опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

Окрім самоосвіти в ДНЗ використовувались й інші форми підвищення науково-теоретичного рівня педагогів: відвідування методичних об’єднань, педагогічних майстерень, майстер класів на базі ДНЗ, міста, вивчення прогресивного педагогічного досвіду з актуальних проблем дошкільної освіти засобами Інтернет-ресурсів.

 

         Упродовж поточного навчального року проводилась цілеспрямована робота по моделюванню, виявленню, пропаганді і впроваджені перспективного педагогічного досвіду. Моделювався досвід  педагогічної системи закладу з теми «Розвиток мовленнєвої компетентності дошкільника». Використовуючи диференційований підхід, вихователі розвивають інтерес у дітей до української мови і культури за допомогою усної народної творчості – невичерпного джерела виховання дитини.  Через народну творчість дошкільник дістає перші уявлення про культуру та побут свого народу.

Прислів'я та приказки приваблюють дітей яскравою грою слів, барвистістю мови, ритмікою. Часто їх використовують у спілкуванні з дітьми: під час сніданку, обіду, коли дитина виконує трудові доручення неохоче або відмовляється від роботи. Також на прогулянці в різних ситуаціях поповнюються знання і словник дітей прислів'ями і приказками: під час спостережень в природі, праці на ділянці дошкільного закладу..

В своїй роботі вихователі, часто використовують загадки, які мають багато спільного з прислів'ями та приказками. Саме за допомогою загадок збагачується словник дітей. А успішному відгадуванню загадок в давні часі надавалося дуже велике значення: воно було мірилом мудрості і розуму.  На заняттях з народознавства широко використовуються скарб усної народної творчості — казки, легенди та притчі, які містять в собі значний пізнавальний і виховний потенціал і доступні до сприймання дошкільниками. На їх основі дітей ознайомлюють з історією українського народу, його традиціями. Оволодіти рідної мовою з її барвистими відтінками допомагають дітям і народні ігри. Їх проведення супроводжується вживанням різноманітної лексики, багатої на слова, які діти засвоюють у процесі ознайомлення з довкіллям.

         Впроваджуючи інноваційні технології в програму роботи з дітьми педагоги проводили тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані заняття в залежності від освітніх  ліній  що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Така форма роботи дала можливість педагогам теоретично та практично оволодівати самоаналізом, збагатити свій власний досвід.

         Педагогічний колектив закладу має власні авторські напрацювання, творчі знахідки, що позитивно впливають на ефективність освітнього процесу.

Стимулюванням творчої та інноваційної активності педагогів стали конкурси:

- «Створення розвивального середовища для всебічного розвитку дітей

   дошкільного віку » -  створення умов для самостійного розвитку дитини, прояву

її особистісного потенціалу;

  • «Творчий педагог – творчі діти» (кращий навчально-методичний посібник) - 

    стимулювання творчого потенціалу педагогів, удосконалення професійної       _  _  майстерності вихователів;

  • «Панорама творчих знахідок» - формування партнерських відносин із сім’ями вихованців;

Слід зазначити проявлену творчість та організаційну діяльність вихователів.

     Протягом минулого  року використовувалися  активні форми методичної роботи, які забезпечили розширення професійної компетентності, підвищили мотивацію самоосвітньої діяльності та стимулювали творче зростання педагогічного колективу.

Робота над обласною проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

         Концепція переходу України до сталого розвитку потребує виховання відповідальної, толерантної духовно-зрілої особистості, яка здатна самостверджуватися на засадах цінностей демократичного громадянського суспільства. Тому Програма обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»   спрямована на удосконалення системи виховання соціально компетентної особистості, що в повній мірі відповідає державній освітній політиці і забезпечує, таким чином, становлення зрілого громадянського суспільства в Україні.

Впродовж навчального року педагогічний колектив дошкільного закладу працював над ІІІ етапом обласної проблеми «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».Тому робота колективу була спрямована на розвиток соціальних компетентностей особистості, масове впровадження новітніх педагогічних стратегій і конкретних технологій соціалізації, накопичення досвіду управління інноваційними процесами в освітній діяльності.

 Для реалізації проблеми в дошкільному закладі:   

  •  оформлена тематична виставка для педагогів «Вивчаємо обласну науково-методичну проблему «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» (ІІІ етап);
  • оформлено папку освітня лінія Базового компонента дошкільної освіти «Дитина в соціумі».

    Головним завданням в роботі над проблемою було: формування життєвої компетенції дошкільника через провідну діяльність – гру; залучення до елементарних загальноприйнятих норм і правил взаємовідносин з однолітками та дорослими; формування гендерної, сімейної, громадянської приналежності, патріотичних почуттів.

   З метою інформаційного забезпечення процесу методичний кабінет був поповнений новинками методичної літератури з проблеми.

   Процес реалізації ІІІ етапу проблеми охоплював роботу з педагогічним колективом, дітьми та батьками вихованців. Велика увага приділялась підвищенню фахової майстерності педагогів. Цьому сприяли інтерактивні форми роботи з кадрами: 

  • педрада «Соціально-моральне  виховання – важливий фактор соціалізації дітей дошкільного віку»,
  • теоретично-практичний семінар «Формування життєвої компетенції дошкільника через провідну діяльність – гру»,
  • педгодина «Організаційно – педагогічні  умови формування соціального досвіду в  дітей дошкільного віку»,
  • консультація «Гра – стратегія: формуємо соціальний досвід дошкільнят»,
  • методичний аукціон «Соціалізація особистості в доросло-дитячому співтоваристві»,
  • ділова гра «Крок у майбутнє – через сталий стиль життя»,
  • колективні перегляди: «Формування екологічної та соціальної компетентності дошкільників в умовах ДНЗ» (сер. дошк. вік),  «Збагачення соціального  досвіду та розвиток пізнавальної активності засобами ігрової діяльності» (мол. дошк. вік), «Формування комунікативної компетентності дітей дошкільного віку в мовленнєво-ігровій діяльності   як складової  їх  соціалізації» (ст. дошк. вік),
  • методичний порадник «Соціалізація – навчання жити в суспільстві».
  • проведено огляд - конкурс по створення умов  в  розвивальному середовищі для соціального розвитку особистості.
  • оформлено стенди з інноваційних методик, технологій; соціально-орієнтовані ігри для дітей раннього віку.

Аналіз результативності  освітнього процесу

       З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, Типового положення про дошкільний навчальний заклад впродовж 2017 – 2018 н. р. в дошкільному навчальному закладі проводилась освітньо-виховна робота  спрямована на забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожній дитині дошкільного віку.

       Зміст освітнього процесу визначався такими нормативними документами:

  • Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), схвалений рішенням колегії         

     Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.05.2012 протокол                         

     № 5/2-2, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

     України від 22.05.2012 №615;

  • Освітня програма для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» , рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (лист МОН України від 01.08.2017 №1/11-7684).
  • Програма розвитку дитини дошкільного віку. «Українське довкілля»

за редакцією О.В.Низковської, рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (Лист МОНвід 23.05.2017№ 1/11-4988)

          Робота з дітьми в дошкільному навчальному закладі у 2017/2018 навчальному році здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017р. №1/9-322 «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році»,

Навчально-виховний процес здійснювався на основі інтегрованого підходу, що передбачає впровадження розвивального навчання дітей з використанням прогресивного педагогічного досвіду щодо гармонійного розвитку особистості (методики К.Крутій, А.Богуш, Т.Піроженко, Г.Альтшуллера, М.Монтессорі, М.Єфименка).

Для ефективної роботи за  програмою розвитку дитини дошкільного віку та здійснення освітнього процесу ДНЗ було розроблено робочий навчальний план.

Планування освітньої роботи з дітьми дошкільного віку відповідало принципам актуальності, науковості, перспективності, доцільності, системності, послідовності. В цьому навчальному році  була актуальна технологія блочно-тематичного планування освітнього процесу. 

Календарне планування складалося за режимними моментами з урахуванням освітніх ліній розвитку.

 

          Аналіз виконання вимог програми свідчить про те, що більшість дітей ставиться до запропонованих завдань з цікавістю, прагнучі поліпшити свої досягнення, переробити, виправити помилки. Діти належним чином реалізовують свій потенціал, проявляють себе як особистості, прагнучі реалізуватись у різних сферах життєдіяльності. В житті дошкільників практично рівномірно збалансовані різні форми активності (фізична, соціально-моральна, емоційно-ціннісна, пізнавальна, мовленнєва, художня, креативна).

         Робота педагогів за освітньою програмою «Українське дошкілля» сприяла зростанню їхнього особистісного та професіонального рівнів, створенню позитивного психологічного клімату для самореалізації.

          Впродовж навчального року при виборі форм та методів навчання перевага надавалася розвиваючим методикам, що сприяли формуванню пізнавальної, соціальної сфери дітей. В роботі з дітьми використовувались як традиційні, так і нетрадиційні підходи; цікаво проходили заняття у формі змагань, подорожей, конкурсів. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають, вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, висловлюють свої судження.

         Діагностування рівня знань дітей у 2017-2018 навчальному році проводилось відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та освітньої програми «Українське дошкілля» та освітньої програми «Впевнений старт». Аналіз діагностування дітей  засвідчує, що їх загальний показник покращився. Простежується позитивна динаміка за всіма освітніми лініями, що свідчить про ефективність навчально-виховної роботи з дітьми протягом року. Зробивши аналіз рівня компетентності дітей, можна зробити висновок, що робота вихователів  проводилась на достатньому рівні.

Головною метою колективу дошкільного навчального закладу є розвиток та виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягти успіху, правильно будувати своє життя. Важливим показником результативності роботи дошкільного навчального закладу є готовність дитини до навчання в школі.

        На сьогоднішній день показником ефективності реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти є його наступність та узгодженість зі стандартами початкової школи.

Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти має полягати у формуванні готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання та шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну, фізичну підготовку, розвиток пізнавальних психічних процесів та мовлення. Успішність забезпечення взаємодії визначається цілою низкою чинників, що створюються педагогічно грамотно організованим розвивальним, навчально-виховним середовищем, яке відповідає психологічним і фізіологічним особливостям та фізичним можливостям дітей. Робота з організації наступності протягом року проводилась педагогічним колективом спільно і системно.

Протягом навчального року вихователі старших груп намагалися забезпечили підготовку п’ятирічних дітей до шкільного життя, а саме: необхідний рівень їх розвитку, вихованості, мотиваційної, емоційної, вольової, комунікативної, фізичної підготовки, розвиток пізнавальних психічних процесів, мовлення, прищеплювали елементарні уміння, надали дітям необхідних знань за освітньою програмою для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (гр.№7) та програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (гр.№2). В роботі з дітьми велика увага приділялась формуванню власної активності дитини, яка є однією з умов її повноцінного психічного розвитку.

Проведення моніторингових досліджень дозволяє результативно організувати та здійснювати освітньо-виховний процес, стимулює особистісний розвиток дітей та творче зростання педагогів, дозволяє ефективно розподіляти ресурси закладу, впливає на підвищення його соціального статусу.

Чітко проведений моніторинг дає змогу виявити рівень практичної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти й отримати об’єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі, прогнозувати шляхи його поліпшення, дослідити рівень засвоєння дітьми різного віку програмового матеріалу.

Оцінювання результатів навчально-виховного процесу здійснювалось педагогами закладу двічі на рік (вересень, травень).

    Діагностичне обстеження визначення ступня шкільної зрілості проводилося  за методиками: «Бесіда з дитиною» (А.Л. Венгер), «Вільна класифікація», Тест словника (Ю.З.Гільбух), Будиночок( Н.І Гуткіна), «Рибка» (В.В.Холмовська).

  В дослідженні взяло участь 49 дітей. 32% дітей показали рівень шкільної зрілості вищий за середній, 58% дітей - середній рівень. 10% дітей -  рівень шкільної зрілості нижче норми. Батькам та вихователям були надані рекомендації щодо готовності дітей до навчання в школі. З дітьми проводились групова та індивідуальна корекційна – розвивальна робота по підготовці до шкільного навчання. В травні 2018 року було проведено повторне діагностичне обстеження. Були отримані наступні результати: із 49 дітей  36% мають рівень шкільної зрілості вищий за середній,. 60% мають середній рівень,  4% показали  рівень нижче норми.

 

Рівень засвоєння програмових вимог дітьми старшої групи

      У дітей сформована позитивна мотивація до спільного навчання. Підготовка руки у дітей старшого віку до письма задовільна, сформовані уявлення про природу, навколишній світ, про своє місто і країну. Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків. Результати аналізу досягнень старших груп – засвідчують, що педагоги створили сприятливі умови для формування показників розвитку компетентної особистості, а саме: фізичної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньо-естетичної, творчої активності в усіх сферах життєдіяльності. Але значна кількість дітей із середнім рівнем розвитку показує, що треба було більш уваги приділяти індивідуально-диференційній роботі з дітьми, особливо в повсякденному житті, використовувати більш пошукових і творчих завдань, вмінню спілкуватися під час ігрової діяльності.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників

       Належну увагу адміністрація  закладу приділяла  виконанню Закону України «Про охорону праці». Ознайомлення  працівників дошкільного закладу з директивними документами щодо охорони праці носили  системний характер.  Протягом року дошкільний навчальний заклад  забезпечував дотримання  санітарно-гігієнічних вимог,  сприяв  збереженню та зміцненню здоров’я  відповідно до статті 11 Закону України "Про дошкільну освіту".  В кожній груповій кімнаті  були  оформлені куточки з безпеки життєдіяльності.  У методичному кабінеті  в наявності: методична література, періодичні видання, розробки конспектів, наочність, посібники. На контролі у адміністрації технічний стан приміщень, безпечний для дітей стан території. У наявності акти  перевірки спортивного обладнання   та споруд на майданчиках, обстеження будівлі. Були проведені практичні заняття з працівниками дошкільного навчального закладу «Евакуація дітей на випадок пожежі», «Відпрацювання алгоритму дій педагогів під час виникнення нещасного випадку з дитиною».         

       Перспективними та календарними планами роботи вихователів передбачені різні форми роботи з дітьми з БЖД у другій половині дня. З метою удосконалення теоретичних

знань та практичних навичок вихователів з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя у ДНЗ проводиться щорічний "Тиждень безпеки дитини" (жовтень, травень), наповнений конкретним змістом навчально-виховної роботи (тематичні заняття; дидактичні і сюжетні ігри з елементами безпеки життя; конкурси; читання творів художньої дитячої літератури відповідної тематики; моделювання правильної  поведінки, аналіз небезпечних ситуацій).

    Належна увага керівництвом та педагогами закладу приділялася практичній роботі щодо попередження дитячого травматизму. Вихователі знайомили  дітей з правилами безпечної поведінки під час навчальної діяльності та в повсякденному житті. В методичному кабінеті в наявності теоретичний, дидактичний та наочний матеріал, необхідний для проведення роботи з даного розділу.

 

На нараді при завідувачеві розглядалась проблема безпеки життєдіяльності дитини. Для вихователів були проведені бесіди, вікторини «Життя людини найвища цінність», консультації «Безпека як стиль здорового життя дітей», практикум «Перша допомога при нещасних випадках». Поновлено інформаційно-довідкові куточки з питань безпеки життєдіяльності дитини в кожній віковій групі. З метою підвищення знань педагогів з основ безпеки життєдіяльності була проведена підписка журналу «Безпека Придніпров’я».

Протягом року вихователі систематично здійснювали контроль за маркуванням меблів та їх відповідністю зросту дітей.  Було поновлено навчально-методичне забезпечення: виготовлені  атрибути для сюжетно-рольових і рухливих ігор з безпеки життєдіяльності та посібник «Дорожні знаки».

Відповідно до річного плану роботи ДНЗ протягом року проводилась ретельна робота з дітьми по запобіганню дитячого травматизму. Протягом року проведені заняття у групах з питань ознайомлення дітей з правилами безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, навчання дітей безпечної поведінки в оточуючому середовищі: «Знаєш правила дорожні – в путь рушати можна», «Подорож в країну Світлофорію», «В країні дорожніх знаків», «Небезпечна кімната», «Вогонь друг – вогонь ворог», «Вередлива погода», проводились бесіди «З незнайомими людьми обережним будь завжди» ; ігри  «Вивчаємо мову вулиці», «Школа вуличних наук», «Шкідливі речовини»; «Наш номер «101» (ознайомлення з роботою 5 державної пожежно-рятувальної частини), театралізація казки «Семеро козенят»,  «В гостях кінологи» (ознайомлення з роботою кінологичного клубу «Антарес») 

Систематично проводилася робота з даного питання з батьками вихованців: оформлені папки-пересувки, поради батькам в батьківських куточках: «Дитина одна вдома»,  «Правила безпечної поведінки вдома», «Що робити при отруєнні»; анкетування «Безпека Вашої дитини»; консультації «Безпека дорожньому руху – це життя», «На вулиці не тільки гра, на вулиці можлива небезпека». Проведено з батьками групові батьківські збори, бесіди щодо запобігання побутового травматизму серед дітей, дій під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Протягом всього навчального року колективом дошкільного закладу проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’я дітей. Завдяки цьому, протягом 2017-2018 навчального року не зафіксовано жодного нещасного випадку з учасниками навчально-виховного процесу.

 Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо – виховного процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітньо – виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.

     Колектив закладу бере активну участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходи щодо їх виконання.

Фізкультурно-оздоровча робота

Збереження та зміцнення фізичного й психічного здоров’я дітей, формування в них свідомого ставлення до власного здоров’я є одним з основних завдань роботи дошкільного навчального закладу. Активну роботу в цьому напрямку проводять вихователі:  Бекешко Ю.М., Чуніховська І.В., Сліпченко К.П. Підготовлено та проведеноряд консультацій для батьків:«Проблеми виховання здорової дитини в сучасних умовах», «Формування, зміцнення та охорона здоров’я дітей, як стрижнева проблема в освітньому процесі дошкільного навчального закладу» та педагогів: «Фізкультурно-оздоровча робота на свіжому повітрі», «Зміцнюємо здоров’я влітку: від фізкультурних занять до захопливих квестів».

Педагогічний колектив дошкільного закладу проводить планомірну роботу з ознайомлення батьків з результатами фізичного виховання та загартування дітей, пропагує здоровий спосіб життя через інформаційний блок для батьків.

З метою зміцнення та збереження фізичного, психічного і духовного здоров'я вихованців, формування фізичних вмінь та навичок, виховання стійкого інтересу до рухової активності колектив дошкільного закладу проводить відповідну роботу з питань пошуку оптимальних шляхів фізичного розвитку та медичного обслуговування дошкільнят. Весь фізкультурно-оздоровчий режим у ДНЗ спрямований на збереження і зміцнення здоров’я дошкільників, своєчасне формування у них життєво важливих рухових умінь і навичок, розвиток фізичних якостей, забезпечення належного рівня фізичної підготовленості й фізичної культури взагалі, ознайомлення з будовою та основними функціями свого тіла, виховання стійкого інтересу до рухової активності, вироблення звички до здорового способу життя.

Фізкультурно – оздоровча робота проводиться в цілому на середньому рівні.Систему фізкультурних занять доповнюють спортивні масові заходи: фізкультурно-спортивні змагання «Перші кроки», спартакіада «Веселі старти з елементами футболу», стало традицією закладу уу вересні місяці проводити Олімпійський тиждень. 

Фізкультурні дозвілля проводяться двічі на місяць. Тематика їх досить різноманітна.

Чільне місце в забезпеченні достатньої рухової активності малюків посіли прогулянки. Наявність свіжого повітря, фізичних навантажень дають гарний загартовуючий ефект.

В 2017-2018 році колектив закладу з метою підвищення якості освітнього процесу, стимулювання педагогічного колективу до творчої роботи з фізичного виховання, популяризації здорового способу життя серед дітей наш заклад приймав участь у міському етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти. Педагоги не тільки навчають дітей піклуватися про власне здоров’я, але й самі дотримуються здорового способу життя. Так в цьому навчальному році працівники закладу взяли участь у міському конкурсі з плавання та отримали ІІ місце серед працівників дошкільних закладів.

Висока якість дошкільної освіти свідчить про раціональну організацію режиму життя дітей, чергування навчальної з іншими видами розвивальної діяльності, впровадження інноваційних форм та методів організації процесу фізичного виховання.

Наступність в роботі ДНЗ та початкової школи

      У відповідності з чинним законодавством та нормативно-правовими документами саме наступність є однією з обов’язкових умов здійснення неперервності здобуття освіти, яка певною мірою має забезпечити єдність, взаємозв’язок та узгодженість мети, змісту, методів, форм навчання й виховання з урахуванням вікових особливостей дітей на суміжних щаблях освіти.

       Для забезпечення системи безперервного навчання і виховання, досягнення високої якості освіти, на виконання річного плану роботи дошкільного навчального закладу на 2017-2018 навчальний рік, з метою підвищення якості організації перспективності та наступності у роботі дошкільного закладу та початкової школи, забезпечення поступового переходу від попереднього вікового періоду до нового, зближення умов виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів, у системі проводилася робота з питання наступності ДНЗ та ЗОШ № 5:

  • укладено угоду про співпрацю між ДНЗ та ЗОШ № 5;
  • складено та затверджено план спільних заходів наступності у роботі ДНЗ і школи;
  • оформлені моделі: забезпечення наступності між ДНЗ та ЗОШ; робота з батьками майбутніх першокласників.

    Протягом року вихователі груп старшого дошкільного віку проводили цикл занять «Скоро я піду до школи»; систематично проводились бесіди, читання художньої літератури про школу; знайомили з правилами поведінки школярів; створили умови для розгортання творчої гри «Школа», «Бібліотека». Оформили в батьківських куточках матеріали – поради щодо підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі «Готуємось до школи».

Практичним психологом надавалась консультативна допомога батькам майбутніх першокласників «Як підготувати дитину до школи», «Психологічна готовність до навчання у школі». Проведено анкетування батьків «Готовність дитини до навчання у школі». Організовувалися спільні свята та розваги.

      Адміністрацією та методичною службою ДНЗ була продовжена робота із впровадження в педагогічний процес положень Закону України «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту»:

  • ознайомлення вихователів із планом спільної роботи ДНЗ та ЗОШ (вересень 2017р.);
  • організована робота груп щодо підготовки дітей до школи;
  • організована конференція для батьків майбутніх першокласників – партнерська взаємодія»; 
  • організована екскурсія до шкільної бібліотеки; спортивної зали школи (вересень);
  • проведена серед батьків роз’яснювальна робота щодо питань підготовки дітей до школи.
  • у квітні проведена  ШППД, на яку були запрошені вчителі, завуч та директор ЗОШ №5. Під час проведення заходу були обговорені питання наступності та перспективності між дошкільною і початковою освітою  в період реформування освіти в Україні.

Медико-профілактична робота

    Медико-профілактична робота здійснювалась відповідно до затвердженого плану. В дошкільному закладі виконувались всі заходи лікувально-профілактичного характеру: профілактичні щеплення, антропометрія, визначення гостроти зору, перевірка постави, огляд на педикульоз. Особлива увага приділялась організації гігієнічного навчання працівників закладу та веденню санітарно – просвітницької діяльності серед батьків, що дало можливість значно підвищити рівень обізнаності серед вищезазначених категорій осіб.

   Протягом року саме турбота про здоров'я наших вихованців була і лишається одним із пріоритетів роботи дошкільного навчального закладу, тому передусім перед вихователями поставлено завдання вибору найбільш оптимальних засобів виховання і навчання дітей  з метою покращення їх фізичного розвитку та стану здоров'я.

    У 2016-2017 навчальному році під постійним контролем було питання відвідування дітьми дошкільного навчального закладу та виявлення причин невідвідування дітьми ДНЗ.

       Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалося згідно Закону України "Про дошкільну освіту" (ст.34), Положення про дошкільний навчальний заклад,  Санітарному регламенту та інших.    

       Медичний кабінет оснащений необхідними лікарськими засобами для надання невідкладної медичної допомоги. Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.  Медична документація закладу ведеться  відповідно до «Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах», систематично та охайно.  

     Здійснювалася організаційна робота з батьками. Проводилися бесіди з батьками на теми гігієнічного виховання дітей, протиепідеміологічної тематики, формування здорового

способу життя. Регулярно проводилися індивідуальні бесіди на санітарно-гігієнічні  теми з батьками під час прийому та забирання дітей. Проводилися групові бесіди для батьків, діти яких знаходяться на диспансерному обліку з приводу хронічних захворювань.  

Щомісяця медичною сестрою проводився облік захворюваності дітей.  За результатами аналізу складалися заходи щодо зниження рівня захворюваності дітей в ДНЗ.  З метою запобігання захворюваності планувалися і аналізувалися фізкультурно-оздоровчі заходи: проведення  фізкультурних дозвіль, розваг, днів здоров'я. Два рази на рік проводилася

оцінка фізичної підготовленості дітей.  Трималися на постійному контролі дотримання режиму дня й організація роботи групи з урахуванням специфіки сезону, дня тижня, загального настрою дітей, сформованість культурно - гігієнічних навичок у дітей різних вікових груп.

  Взаємодія з сім’єю  та громадськістю

        Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту, одним з основних завдань, що стоїть перед дошкільним закладом, є «взаємодія з родиною для забезпечення повноцінного розвитку дитини».

       У статті 33 Закону України «Про освіту» звертається увага на те, що «дошкільна освіта і виховання здійснюються у сім’ї, дошкільних закладах освіти у взаємодії з сім’єю».

Одним із головних пріоритетів у практиці роботи дошкільного навчального закладу на сучасному етапі є співпраця з родиною.

      У дошкільному навчальному закладі використовуються різні форми взаємодії дошкільного навчального закладу та родини.

Колективні форми взаємодії з батьками: батьківські збори, спільні родинні свята, ярмарки, конференції, звіти завідувача про роботу в дошкільному навчальному закладі.

Групові форми взаємодії: батьківські збори в групах, семінари ,  тренінги для батьків, засідання «Школи здорової дитини», анкетування батьків, презентація кращого сімейного досвіду.

        Індивідуальні форми взаємодії: консультації спеціалістів дошкільного навчального закладу, консультативний пункт «За порадою до логопеда», психологічний пункт «Розмови наодинці», майстер-клас, папки-пересувки, інформаційні бюлетені.

Використовуються наочно-інформаційні методи такі як: батьківські куточки в групах, інформаційні стенди   для батьків,  скринька пропозицій. Педагоги творчо, нестандартно підійшли до питання обладнання батьківських куточків. Кожний інформативний куток має своє власне «обличчя», викликає зацікавлення у батьків. Естетичний вигляд кожного такого куточка задовольняє запитам оформлення приміщення. Інформативний матеріал змінюється систематично, тут висвітлюються актуальні питання розвитку, навчання і виховання дітей, батьки знайомляться з психолого-педагогічними характеристиками того чи іншого вікового періоду.

      Батьки беруть участь в оглядах-конкурсах, конкурсах поробок, конкурсах малюнків.  

      Робота з батьками велася згідно розробленій в попередні роки структурі:

  • Індивідуальне консультування;
  • Спільне збагачення методичного та матеріально – технічного забезпечення;
  • Забезпечення та спільний контроль за якістю навчання, виховання, харчування, охорони здоров’я тощо;
  • Розгляд пропозицій та претензій батьків;
  • Планування спільних заходів щодо покращення умов утримання дітей в ДНЗ та іміджу закладу;
  • Підготовка планових консультацій з різних питань навчання та виховання дітей;
  • Рекомендації для батьків вихованців.

     Проведені за цією структурою заходи позитивно сприймаються батьківською громадськістю, дають змогу формувати з батьків активних партнерів у вихованні дітей. Особливо слід відмітити педагогів, які проявили активність в спільній роботі з батьками: Сліпченко К.П., Козуб Н.В., Сергыйцева В,І.  

Протягом року велася робота з сім’ями, що опинились у складних життєвих обставинах. Батькам були надані рекомендації щодо профілактики посттравматичних стресових розладів у дітей у конфліктних та постконфліктних ситуаціях. Це допомогло ефективному налагодженню контакту з родинами, реалізації індивідуального підходу в роботі з батьками.

Аналіз результатів адміністративно-господарчої діяльності

      Матеріальна  база дошкільного навчального  закладу  у задовільному стані.

 Дошкільний навчальний заклад забезпечений  необхідним обладнанням, меблями та м’яким інвентарем, що знаходиться у задовільному робочому стані.

Вихователями груп спільно з батьками проведена робота по облаштуванню ігрових майданчиків (гр..№2, 6, 5), продовжується розпочата робота з естетичного оформлення ігрових майданчиків.

     Упродовж року систематично проводились   суботники  по облаштуванню території закладу.

     Санітарний стан приміщень ДНЗ має задовільну оцінку. Ігрові майданчики та територія, що прилягає до них, утримуються в чистоті і порядку.

      У 2017-2018 навчальному році для покращення матеріально-технічної бази дошкільного закладу було здійснено:

  • поточний  ремонт харчоблоку;
  • ремонт групової кімнати, роздягальні та спальні гр..№4:
  • заміну вхідних дверей груп № 5, медблоку, пральні  та дверей центрального входу;
  • придбано холодильник в медблок;
  • придбано водонагрівач на харчоблок;
  • ремонт роздягальні (гр. №6);
  • поточний ремонт туалету (гр. №7).

   Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-технічного  і навчально-матеріального забезпечення освітньої діяльності залишаються обладнання, меблі, предметно-ігрове середовище.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

                                                   

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт завідувача дошкільного навчального закладу № 53 «Гвоздичка»

Пономарьової Оксани Олександрівни

перед колективом та громадськістю

за 2016-2017 н.р.

 

Загальні відомості про  ДНЗ

     Дошкільний навчальний заклад №53 «Гвоздичка» здійснює свою діяльність, керуючись основними положеннями Конституції України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  Положенням про дошкільний навчальний заклад, іншими нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність дошкільних навчальних закладів.  

       Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

        Керівництво дошкільним закладом здійснюється  згідно зі  Статутом дошкільного навчального закладу.

    Дошкільний навчальний заклад розрахований на 145 місць,  в 2016 – 2017 н.р виховувалося 192 дитини. 

        Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення «Про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04.11 р., «Положення про методичний кабінет».

        Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психофізичного, розумового, естетичного розвитку дітей. Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня.

         В дошкільному навчальному закладі створені  всі умови для повноцінного розвитку дітей   та  вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

         Планування роботи в дошкільному закладі здійснювалося відповідно до Листа МОН від 16.06.2016 № 1/9-315 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році».

Стан розвивального середовища

Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в дошкільному закладі функціонують:

·        музична зала;

·        спортивна зала;

·        кабінет практичного психолога;

     Створюючи умови для оптимального розвитку дітей в дошкільному закладі, упродовж навчального року колектив дошкільного закладу спільно з батьками цілеспрямовано плідно працював над збагаченням та оновленням розвивального середовища в кожній  групі

Комфортному перебуванню дитини у  закладі та розвитку природних здібностей безумовно сприяє створене розвивальне середовище, предметно – практичне забезпечення та методичний супровід роботи кожної групи. Чому безперечно свідчить проведений у закладі конкурс-огляд «Сучасне розвивальне середовище». Слід відмітити роботу педагогів (Бекешко Ю.М.,  Чуніховської І.В., Козуб Н.В., Сергійцевої В.І., Горб О.Ю., Горобець Н.М.), в групах яких було створено оптимальні умови для пізнання дитиною навколишнього світу, розвитку емоційної сфери та комфортного перебування у соціумі однолітків та дорослих.

          Матеріально-технічна база ДНЗ постійно удосконалюється і модернізується. Так, у 2016/2017 навчальному році з метою забезпечення безпеки життєдіяльності дітей під час прогулянок продовжено роботу по благоустрою території дошкільного закладу:

- продовжено обрізування старих дерев;

- проведено роботу по осучасненню дизайну території дошкільного закладу.

Аналіз управлінської, методичної та організаційно-педагогічної роботи

      Організація діяльності дошкільного навчального закладу в 2016-2017 навчальному році здійснювалась відповідно листа Міністерства освіти і науки України від 16.06.2016 №1/9-315 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році», для програмно-методичного забезпечення освітнього процесу використовувалися навчальні видання, рекомендовані Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017  навчальному році. 

      Зміст навчально-виховного процесу в закладі реалізувався  відповідно  Базового компоненту дошкільної освіти,  програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» Білан О.І., Возна Л.М., Максименко О.Л. та ін., програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» авт. кол. Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.  

   Пріоритетні змістові напрями освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі на 2016/2017 навчальний рік  визначалися з урахуванням потреб сьогодення, у посиленні складових соціально-морального, емоційно-ціннісного  розвитку  дітей,  покращення  їхнього  фізичного, психічного  здоров`я упродовж дошкільного дитинства. Ключовими пріоритетами змістового наповнення освітнього процесу у 2016-2017 навчальному році були такі:

         -  національно-патріотичне виховання; 

         -   економічне виховання;

          - формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з              іншими дітьми, дорослими людьми;

         -  музичне виховання

 

     З метою вдосконалення навчально-виховного процесу педагогічний колектив використовував альтернативні методики та технології, а саме:

·         Психолого-педагогічне проектування. Автор Т. Піроженко

·         Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях з зображувальної діяльності. Автор Л. Шульга

·         Педагогіка М. Монтессорі   

·         Технологія розвитку творчої особистості Г.Альтшуллера.  

·         Методика використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям Автор – Ткаченко Т.

·         Методика використання схем-моделей у лексично - граматичній роботі

Автор – Крутій К.

 У дошкільному навчальному закладі створено всі умови для професійного вдосконалення рівня  педагогів.

   Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. У 2016-2017 навчальному році дошкільний заклад прийняв участь у міському конкурсі «Кращий методичний кабінет дошкільного навчального закладу» та зайняв ІІ місце серед закладів міста. Протягом року кабінет поповнився наочно – дидактичними посібниками, науковою, навчально – методичною літературою, дидактичним аудіо- та відео матеріалом. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: “Дошкільне виховання”, “Палітра педагога”, «Практика управління дошкільним закладом», “Вихователь – методист дошкільного закладу” . Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, міні МО, використання кращого досвіду вихователів нашого ДНЗ, міста,  проходження курсів підвищення кваліфікації при ДОІППО.

     Підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних працівників при ДОІППО відбувалося за планом курсової перепідготовки.

       Згідно перспективного плану 2 педагоги пройшли чергову атестацію.  Вихователю  Сергійцевій В.І. підтверджено 11 тарифний розряд, вихователю  Бекешко Ю.М.  – присвоєна  кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії». 

     Педагоги дошкільного закладу систематично працювали над вдосконаленням фахової майстерності: відвідували методичні об’єднання міста, семінари з наступним обговоренням на нарадах при завідуючій особистих вражень, отриманих рекомендацій.

     На засіданнях педагогічної ради обговорювались такі проблеми, як  «Особливості соціально-економічної освіти дошкільників»,  «Формування основ патріотичного виховання у дітей дошкільного віку засобами народознавства», «Реалії та перспективи діяльності дошкільного закладу».

     Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення «за круглим столом», інформували, аналізували, звітували про власні здобутки, ділились власним досвідом роботи.

     Результативно та з високим рівнем зацікавленості пройшли  з педагогами науково-практичний семінар «Соціалізація дошкільників в сучасному освітньому просторі», теоретично-практичний семінар «Комунікативна гра як засіб розвитку культури спілкування та формування мовленнєвого етикету у дітей старшого дошкільного віку». Зміст проведених семінарів складався з теоретичних, практичних завдань і використання активних та інтерактивних форм роботи з кадрами. В результаті роботи семінарів підвищилась ефективність діяльності колективу за чинною програмою.

     Відповідно до річного плану роботи дошкільного навчального закладу, з метою залучення батьків до навчально-виховної роботи в закладі у грудні проведено   виставку новорічно-різдвяних композицій «Зимовий вернісаж», на яку було представлено новорічні поробки. Новорічні прикраси, які представлені у широкому аспекті, відображали оригінальність творчої думки, емоційність образу та фантазії їх авторів. Роботи, представлені на виставку, вражали високою майстерністю виконання, вмілим використанням народних та сучасних традицій виготовлення новорічно-різдвяних атрибутів До кожної композиції додавався підпис з зазначенням назви композиції поетичним словом та прізвища авторів.

      Розвитку творчих здібностей та підвищення професійної компетентності педагогів сприяв колективний перегляд відкритих занять з дітьми : «Формування у дітей дошкільного віку початкових понять про необхідність економії природних ресурсів під час реалізації завдань сталого розвитку»                 (гр. №2), «Формування у дітей дошкільного віку елементарних економічних знань» ( гр. №5), «Формування у вихованців навичок спілкування ефективної взаємодії з іншими дітьми та дорослими» (гр.№7), «Застосування казкотерапії як засобу кращої  адаптації дітей раннього віку до умов дошкільного закладу та розвитку мовленнєвої активності» (гр №1), «Українська народна казка як  засіб  соціалізації дітей  дошкільного віку» (гр.№ 3, 6), «Формування національної самосвідомості у дітей дошкільного віку» (гр. №4).

    Упродовж поточного навчального року проводилась цілеспрямована робота по моделюванню, виявленню, пропаганді і впроваджені перспективного педагогічного досвіду. Моделювався досвід  педагогічної системи закладу з теми «Розвиток мовленнєвої компетентності дошкільника». Протягом навчального року педагогічний колектив велику увагу приділяв   формуванню мовленнєвої культури, навичок  мовленнєвого спілкування, мовленнєвої компетентності дошкільників. В кожній віковій групі  оснащене   розвивальне середовище, оформлені куточки з народознавства, підібрана методична та дитяча література, в наявності  сучасні наочні матеріали, іграшки тощо. Згідно з планом роботи проводяться тематичні заняття, свята, розваги, в жовтні кожного року проводиться улюблена розвага дітей, батьків та працівників дошкільного закладу: « Осінній ярмарок», а також в цьому навчальному  році в закладі пройшов конкурс читців « Поетична весна» на якому дітлахи позмагалися у своїй виконавській майстерності (дикція, вимова, емоційність) декламувати вірші.

     Базовий компонент дошкільної освіти передбачає, що педагог дошкільної освіти має бути високопрофесійною, духовно розвинутою, творчою, ініціативною особистістю, яка постійно удосконалюється, підвищує свою професійну майстерність, зростає духовно. Самоосвіта –  є  однією із важливіших форм самовдосконалення педагогічного працівника.

    Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами  були передбачені,  крім колективних, індивідуальні форми роботи:  робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною  темою, самоосвіта,  консультування, творчі звіти,  опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

     Протягом минулого  року використовувалися  активні форми методичної роботи, які забезпечили розширення професійної компетентності, підвищили мотивацію самоосвітньої діяльності та стимулювали творче зростання педагогічного колективу.

Робота над обласною проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»

         Суспільно важливе завдання для педагогів - забезпечити розбудову  освітнього простору, в якому особистість з раннього дитинства усвідомлювала б свою суспільну значущість і через систему ціннісних ставлень набувала досвіду взаємодії з соціумом.

     З урахуванням факторів, які впливають на процеси соціалізації особистос- тей, а також вікових особливостей  дітей, процесів, що зумовлюють якісні зміни їх життєвої діяльності (стиль виховання в сім’ї, узгодженість вимог та виховних дій між родиною та  ДНЗ, природовідповідність змісту та форм виховання, навчання та розвитку, вироблення потреби в комунікаціях, самосприйняття та самооцінка, творча активність)  має вибудовуватися сучасний освітній простір.

      У 2016-2017 навчальному році дошкільний заклад працював над ІІ етапом  обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»

      Головна мета ІІ етапу роботи над  проектом: наукове обґрунтування стратегій соціалізації  дітей  різного віку, розробка відповідних проектів на рівні закладу освіти, координація діяльності методичної служби закладу та її структур у забезпеченні умов для підвищення творчої активності педагогічних кадрів.

      Умови сьогодення ставлять перед особистістю багато завдань та вимог. Особливо вимогливим є навколишнє соціальне середовище, адже для успішної життєдіяльності потребується різнобічна сумісність із навколишнім. Тому для   педагогів одним із завдань є пошук нових підходів до розв’язання проблеми введення дитини у соціальне середовище, тобто до світу людей.

      

Для реалізації проекту в дошкільному закладі були створені такі умови:

·         Продовжена  робота  творчої групи з  реалізації завдань обласної  проблеми «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» (ІІ етап).

·         Оформлена тематична виставка для педагогів: «Працюємо  над обласною науково-методичною проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

·         Визначені   напрями реалізації завдань обласного проекту,  над яким  буде працювати навчальний заклад протягом 2016-2017 року.

·         Розроблені  рекомендації на ІІ  концептуально-діагностичний (проектувальний) етап роботи  відповідно до рекомендацій КВНЗ «ДОІППО».

·         Створені необхідні умови для соціалізації  дітей  на основі матеріально-технічних, психолого-педагогічних , інформаційних та інших ресурсів, які суттєво впливають на соціальну зрілість особистості.

·         Визначення рівня готовності (теоретичний і практичний) членів педагогічного колективу для подальшого вирішення  проблеми через анкетування, тестування, методичні заходи.

·         Розглянуто   питання активної участі та відповідальності   кожного  вихователя за успіх розбудови оригінальної структури (моделі) освітнього соціалізуючого простору.

 

Процес реалізації ІІ етапу проблеми охоплював три напрямки :

ü робота з педагогічним колективом,

ü робота з дітьми;

ü робота з батьками вихованців.

 

    З метою інформаційного забезпечення процесу методичний кабінет був поповнений новинками науково-методичної літератури з проблеми.

    

    Велика увага приділялась підвищенню фахової майстерності педагогів. Цьому сприяли інтерактивні форми роботи з кадрами:

·       Проведені семінари: «Соціалізація дошкільників в сучасному освітньому просторі», «Комунікативна гра як засіб розвитку культури спілкування та формування мовленнєвого етикету у дітей дошкільного віку»

·         Надані методичні рекомендації  «Умови успішної соціалізації особистості»;

·         Проведені педагогічні читання «Соціалізація особистості як неодмінна умова реалізації в соціумі».

·         Консультація « Особливості соціально-економічної освіти дошкільників».

·         Проведена ділова гра «Соціалізація особистості».

·         Оформлена папка на тему «Формування соціалізації у дошкільників засобами соціально-орієнтованих ігор».

·         Проведено семінар-практикум «Соціалізація дошкільників в сучасному освітньому просторі».

·         Проведено огляд - конкурс по створення умов  в  розвивальному середовищі для соціального розвитку особистості.

·         Оформлено папку інноваційних  методик, технологій.

 

Велика увага приділялась роботі з родинами вихованців.

Проводились такі форми роботи з батьками:

·          Вихователями  проводилась плідна робота з родинами щодо адаптації дитини до умов дитячого садка «В дитячий садочок з радістю».

·         Проведено тренінги з батьками «Ми йдемо до дитячого садка», «Як уникнути покарань», «Заохочення та покарання дитини».

·         Оформлено інформаційні блоки для батьків «Ми завжди Вам допоможемо».

·         Проведені  конкурси за участю батьків вихованців.

·         Надані поради: «Десять кроків, щоб стати кращими батьками». «Вплив сучасних мультфільмів на психіку дитини».

·         Консультації  «Дванадцять типів, що перешкоджають активному слуханню під час взаємодії з дитиною», «Проблеми виховання: насильство в родині», «Криза трьох років: зрозуміти, а не здолати».

·         Інформаційно-пізнавальна газета: «Виховання дітей на традиціях українського народу».

     

     В листопаді 2016 року було проведено дослідження соціальної компетентності дітей старшого дошкільного віку з метою визначення особливостей соціалізації старших дошкільників. Протягом дослідження застосовувалися різні методи: спостереження, бесіди, ситуативна гра, розповідь за малюнками, мовленнєві вправи, опитування.  

     

    В дослідженні приймали участь 47 дітей.  Дослідження показали, що 40% дітей  мають високий  рівень,  усвідомлюють норми та правила поведінки в соціумі, вміють ефективно співпрацювати, мають достатній арсенал мовленнєвих засобів та активно застосовують їх у спілкуванні з оточуючими. 

     

   54 % - діти, які виявили середній рівень соціальної компетентності, також добре обізнані з нормами соціуму, досить ефективно налагоджують стосунки з однолітками, в більшості випадків вміють знаходити спільну мову в різних проблемних ситуаціях, але застосовують лише стандартні способи соціальних дій, не можуть гнучко реагувати на ситуацію. 

 

   6 % дітей мають низький рівень соціальної компетентності,  вони не володіють правилами соціальної поведінки, не можуть безконфліктно будувати стосунки в колективі однолітків, не вміють донести до інших свої думки, діють на підставі сили чи реагують на ситуацію лише емоційно. З дітьми з низьким рівнем соціальної компетенції була проведена індивідуальна корекційна робота.

 

     З метою розвитку соціального благополуччя дитини через формування внутрішньої стійкості, автономності з дітьми середнього дошкільного віку проводилися заняття по розвитку соціально-емоційної сфери дітей. Використовували методичні прийоми: психогімнастичні етюди, ігри з правилами, творчі ігри, бесіди, моделювання й аналіз заданих ситуацій, вільне й тематичне малювання, релаксаційні вправи.

     

      Наприкінці року у дітей було сформоване почуття співробітництва, самоповаги, упевненість у власних силах і в собі, адекватна самооцінка, здатність поставити себе на місце іншої дитини допомагають краще розуміти можливого партнера по спілкуванню.

Аналіз результатів освітнього процесу

 

       З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, Типового положення про дошкільний навчальний заклад впродовж 2016 – 2017 н. р. в дошкільному навчальному закладі проводилась освітньо-виховна робота  спрямована на забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожній дитині дошкільного віку.

      Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи ДНЗ, практичному здійсненню педагогічних заходів допомагає чітке планування та визначення пріоритетних напрямків роботи. При визначенні пріоритетних завдань роботи закладу на навчальний рік  враховувались – сучасність, актуальність питань, вимоги нормативних документів, результати діагностування педагогів, аналіз роботи за минулий навчальний  рік, ступінь вирішення проблем, над якими працював заклад, реальні можливості колективу

 

    Моніторингом основних компетенцій дітей було охоплено 157 дітей, що склало 86 відсотків. Зведені результати свідчать про наступне:

   Результати  контрольно-діагностичного обстеження - успішне засвоєння  дітьми освітніх завдань  чинної програми.

  Проте одним із пріоритетних напрямків в роботі педагогів зі старшими дошкільниками було формування життєвої компетентності дошкільника, здійснення підготовки дітей до школи, соціалізація дитячої особистості, надання кваліфікованої допомоги дитині у формуванні елементарних навичок навчальної діяльності та адаптації до нових соціальних умов. Належне місце в підготовці дітей до школи займали фронтальні інтегровані, комплексні, тематичні та індивідуальні заняття. Організації виховання та розвитку дітей проводилась у розвивально-тематичному напрямку.

     Під час обстеження виявлено, що діти проявляють інтерес до навчання, майже всі легко йдуть на контакт, комунікабельні, легко вступають у відносини з однолітками та дорослими людьми і вільно почувають себе у цьому товаристві. У дітей сформована готовність до прийняття нової соціальної ролі – школяра. Це виражається у серйозному ставленні до школи взагалі і до навчальної діяльності.

   Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

      В групах старшого дошкільного віку виховувалось 52 дитини.  Аналіз освітньої та  мотиваційної готовності дітей до школи показав, що діти мають якісну підготовку до навчання в школі:

Високий  –   34 %

Середній  –  63%

Низький  –   3%

 

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників

Належну увагу адміністрація закладу приділяла виконанню Закону України «Про охорону праці», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру»,  наказу Державного  комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», наказів Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України», від 01.08.2001 № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах». 

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків у ДНЗ за 2016/2017 навчальний рік проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, який показав, що колективом закладу освіти проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’я дітей.

Протягом навчального року адміністрація забезпечувала здійснення санітарно-гігієнічного режиму в ДНЗ, контролювала дотримання санітарних правил, домагалась постійного  утримання в чистоті приміщень та систематичного очищення території від сміття, опалого листя, сухостою.

Адміністрацією, педагогічним колективом проводилась певна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу: у відповідності до вимог велась документація, своєчасно видавались   накази, стан роботи з даних питань розглядався на нарадах, призначались відповідальні за роботу із запобігання всіх видів дитячого травматизму; проводились вступні, первинні, цільові та позапланові інструктажі та практичні заняття по евакуації на випадок пожежі.

На нараді при завідувачі розглядалась проблема безпеки життєдіяльності дитини. Для вихователів проведені консультації, бесіди, практичні заняття та тестування з даного питання на теми: «Проведення тижня безпеки в ДНЗ», «Перша допомога при опіках», «Допомога при травмах дітям», проведено бесіди з вихователями для визначення рівня обізнаності педагогів щодо безпеки життєдіяльності вихованців.

Протягом року вихователі систематично здійснювали контроль за маркуванням меблів та їх відповідністю зросту дітей. В групах створені куточки, виготовлені макети, дорожні знаки, атрибути для сюжетно-рольових і рухливих ігор з безпеки життєдіяльності. 

Відповідно до річного плану роботи ДНЗ протягом  року проводилася ретельна робота з дітьми по запобіганню дитячого травматизму:   в кожній групі обладнано куточок «Безпеки». Протягом року проведені безліч занять у групах з питань ознайомлення дітей з правилами безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, навчання дітей безпечної поведінки в оточуючому середовищі. Проводились цікаві  розваги «Веселі пожежники», «Про здоров’я треба знати – про здоров’я треба дбати», лялькові вистави: «Про вогонь нам треба знати: з ним не можна жартувати!»,   конкурс малюнків за участю батьків “ На вулиці не тільки гра – на вулиці  можлива небезпека”. 

Систематично проводилася робота з даного питання з батьками вихованців: оформлені папки-пересувки, поради батькам в батьківських куточках «Щоб не сталося лиха» та «Правила поведінки дітей під час літнього відпочинку (на воді, на дачі, у лісі, на морі, на дорозі)», розміщено консультативні матеріали, малюнки дітей та спільні творчі роботи з даних питань. На батьківських зборах розглянути такі питання як «Небезпека на вулиці», «Один вдома», «Обережно, гриби», «Правила пожежної безпеки» та інші.

Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо – виховного процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітньо – виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.

     Колектив закладу бере активну участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходи щодо їх виконання.

                Наступність в роботі ДНЗ та початкової школи                                                                                      

    З метою підвищення якості організації перспективності та наступності у роботі дошкільного закладу та початкової школи було організовано та проведено спільні заходи ДНЗ та ЗОШ № 5 зокрема, з метою підвищення якості організації перспективності і наступності у роботі дошкільного закладу та початкової школи обговорено спільний план заходів , проведено круглий стіл з теми наступності дитячого садка та школи,  вивчено стан освітнього процесу в початкових класах і старшій групі дошкільного навчального закладу, створено інформаційно-педагогічну бібліотеку для батьків із посібниками щодо підготовки дітей до школи, організовано взаємовідвідування занять учителями, уроків – вихователями, запрошено представників школи для  зустрічі з батьками.

    З метою підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання в школі: проведено із старшими дошкільниками цикл занять «Я – майбутній школяр», організовано та проведено екскурсії на перший дзвоник, на спортивний майданчик, у шкільну їдальню, у шкільну бібліотеку,  в навчально-виховній роботі використовувалось читання творів про школу, знайомство вихованців з правилами поведінки школярів, створено умови для розгортання творчої гри «Школа», організовано конкурс дитячих малюнків «Школа, про яку я мрію», «Портрет школяра». З метою залучення батьків до педагогічного процесу:організовано роботу клубу «Батьки майбутніх школярів.

Медико-профілактична робота

       Медико-профілактична робота здійснювалась відповідно до затвердженого плану. В дошкільному закладі виконувались всі заходи лікувально-профілактичного характеру: профілактичні щеплення, антропометрія, визначення гостроти зору, перевірка постави, огляд на педикульоз. Особлива увага приділялась організації гігієнічного навчання працівників закладу та веденню санітарно – просвітницької діяльності серед батьків, що дало можливість значно підвищити рівень обізнаності серед вищезазначених категорій осіб.

   Протягом року саме турбота про здоров'я наших вихованців була і лишається одним із пріоритетів роботи дошкільного навчального закладу, тому передусім перед вихователями поставлено завдання вибору найбільш оптимальних засобів виховання і навчання дітей  з метою покращення їх фізичного розвитку та стану здоров'я.

    У 2016-2017 навчальному році під постійним контролем було питання відвідування дітьми дошкільного навчального закладу та виявлення причин невідвідування дітьми ДНЗ.

   Взаємодія з сім’єю  та громадськістю

   Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім'єю.

 З метою підвищення рівня педагогічної культури батьків, формування у них свідомого розуміння власної активної позиції у вихованні своїх дітей, а також заохочення батьків до участі в освітньому процесі, адміністрація та педагогічний колектив дошкільного закладу у 2016 - 2017 н. р. приділяли велику увагу:

ü Формуванню тісного взаємозв’язку дошкільного закладу із сім’єю, вивченню особливостей спілкування у сім’ях з метою здійснення диференційованого підходу до кожного вихованця;

ü Проведенню тематичних консультацій, бесід, батьківських зборів у всіх вікових групах;

ü Проведенню оздоровчо - пропагандистської роботи з батьками, а також пропагандистської роботи з питань прав дитини;

ü Особистісній діагностиці дітей та батьків з метою вивчення дитячо - батьківських відносин з подальшою консультативно - корекційною роботою;

ü Роботі батьківського клубу. 

 

      З метою підвищення психологічних знань щодо розвитку і виховання дитини та спонукання батьків до активної співпраці проводились такі форми роботи з батьками: групові та індивідуальні бесіди і консультації; виступи на батьківських зборах за темами: «Як допомогти дитині звикнути до дитячого садка», «Що таке «шкільна зрілість»? Як підготувати дитину до школи», «Засоби ефективного спілкування з дитиною», консультування з питань сімейного виховання, забезпечення прав дитини відповідно до міжнародного та національного законодавства з метою формування батьківської відповідальності та запобігання насильству над дітьми. 

     Сучасне оформлення демонстраційних стендів  дало  можливість батькам отримати інформацію не лише про виховання своєї дитини, а й дізнатися про роботу всіх працівників. В групових приміщеннях оформлені та періодично змінюються батьківські куточки: «Для вас, батьки», «Ростемо мужніми», «Ростемо творчими», тощо.  Спільно з батьками були облаштовані   ігрові майданчики,  батьки взяли участь у благоустрої  групових кімнат  дошкільного закладу.

Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі

 

   Протягом року завідувачем та старшою медсестрою здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухарі суворо дотримувалися технології приготування їжі, нормативного об'єму страв.

   Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами.

    З боку вихователів здійснювався постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.